Drifti huviring 2023/2024

Drifti huviring on mõeldud kõikidele noortele tehnikahuvilistele, kes tahavad osata ise asju teha ja saada aru, mis põhimõtetel tehnika töötab.

huviring
Drifti huviringis omandavad noored algteadmised ja oskused, mis on vajalikud mudelisporti ning tegelikult ka kõikidesse teistesse tehnikaspordi aladesse sisenemiseks.
Õpitakse märkama detaile, nende olulisust ning omandatakse reaalsed oskused mis tahes tehniliste probleemidega toimetulekuks.
Lisaks mudelauto juhtimisvõtete ja võistlusstrateegiate omandamisele räägitakse mudeliringis auto ehitusest ja selle hoolduse põhimõtetest.
Õpitakse tundma ja kasutama vajalikke tööriistu ning hooldusvahendeid.
Muuhulgas disainib iga laps oma auto veermikule kere ning viib selle ise ellu.
Veermiku ja kere ettevalmistamise ajal tehakse sõiduharjutusi ringis olemasolevate autodega.

Esimestel kordadel keskendutakse sõitmisele ja sellele, mis mudelidrift endast kujutab. Seejärel sukeldutakse töölaudade taha ja hakatakse ehitama päris oma võistlus mudelit. Et motivatsiooni üleval hoida, saab iga tunni lõppedes ka klubi mudelitega sõita.

Huviringi tööd alustame sügisel nii, et kõigepealt ehitame auto. Just sellesama auto, mille iga ringi liige peale septembrist aprilli lõpuni toimuvat ringitööd päriseks endale saab.
Kõigil ringi liikmetel saab olema oma algosade komplekt, mis tuleb algusest lõpuni ise võistlusmudeliks ehitada (ehituseks vajalikud tööriistad on klubis kohapeal olemas).
huviring
Selleks, et veelgi informatiivsem ning põnevam oleks, kutsume külla ka oma ala spetsialiste, kes näitavad, kuidas autosid ette valmistada ja seadistada, et rajal kiirem olla ning õpetavad, kuidas erinevates võistlussituatsioonides käituda.
Huviringi tegevus on planeeritud läbi kogu õppeaasta septembrist mai lõpuni. Ringiga saab liituda ka peale õppetöö algust
Driftiringis ootame osalema kõiki tehnikahuvilisi alatest vanusest 10
Ringi maksumus on 40€/kuu
Ring toimub kuni 12 liikmelistes gruppides
Ring toimub 1 kord nädalas
Esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 15:00-16:30 ja 17:00-18:30
SEPTEMBER - tutvumine spordialaga
OKTOOBER - alustame oma autode komplekteerimist
NOVEMBER - jätkub autode komplekteerimine, õpitakse värvima keresid ja vaadatakse mis detailid ja mille jaoks on autodele külge pandud
DETSEMBER - autode valmimine ning esimesed sõidud OMA autodega
JAANUAR - ringitöö hakkab keskenduma autode seadistamisele ja nende hooldamisele. Õpilased avastavad, et mis liigub, see ka kulub ning nii õpitakse tehnikat hästi kohtlema
VEEBRUAR - põhifookuses on autosid mõjutav füüsika
MÄRTS - teeme süvendatult võistlussõitude harjutusi ning keskendume võidusõidu psühholoogiale. Toimub ka Driftiliiga etapp CuFa RC Drifti ja Vaba Aja Keskuses
APRILL - keskendume võistlustelt saadud kogemuste analüüsile ning oskuste lihvimisele
MAI - valmistume kooliaasta viimaseks võistluseks
huviring

Tehnikaspordialad on paraku natukene kallimad kui näiteks male või laulmine, aga oleme oma mitmeaastase kogemusega jõudnud lahenduseni, kus kunagiste tuhandete eurode asemel on läbi targa tehnika valiku investeering kordades väiksem. Selguse huvides kirjutame selle lahti komponentidena, et vältida võimalikke üllatusi. Samuti oleme lahendanud olukorra, kus huvide muutus ei jäta suure raha eest soetatud väärt tehnikat tolmu koguma.

Ringi kuutasu on 40€, õppetasu sisaldab:

Drifti huviringi töös osalemist esmaspäeviti või kolmapäeviti kell 15:00-16:30 või 17:00-18.30 (vastavalt moodustatud gruppidele)
CuFa RC Drifti ja Vaba Aja Keskuse ringraja kasutusõigust 50% soodustusega
Vajalike tööriistade ja töövahendite kasutamist
Osalemist CuFa RC Drifti ja Vaba Aja Keskuse läbiviidud võistlustel 50% soodustusega osalustasult
Lisaks on õppuritel vajalik soetada võistlusmudeli stardikomplekt hinnaga 700€, mis on soovi korral võimalik tasuda 3 osamaksuna
Veermik 300€
Elektroonika 290€
Välimus 110€

Stardikomplektis sisaldub:

1:10 võistlusklassi veermik
Juhtimispult koos vastuvõtjaga
Mootor ja kiiruseregulaator
Servo
Kere
Pisitarvikud
Isiklikud põhitööriistad

Aga mis juhtub kui huvi raugeb?

Kogu õppeaasta jooksul ja selle lõppedes on võimalik mistahes põhjusel õppekomplekt kas välja osta või CuFa RC Drifti ja Vaba Aja Keskusele tagasi müüa, saades kompensatsiooni 50% ulatuses selle komplekti või komponentide uusväärtusest.